ΜΑΘΗΜΑ 1Ο                      24/09/2019

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΑ-ΟΡΟΛΟΓΙΑ

ΛΙΑ  Ε. ΜΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ, Καθηγήτρια Ακτινολογίας,

Διευθύντρια Α' Εργαστηρίου Ακτινολογίας ΕΚΠΑ


ΜΑΘΗΜΑ 2Ο                      26/09/2019     

ΑΚΤΙΝΟΦΥΣΙΚΗ – ΑΚΤΙΝΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑ 1 

ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΑΡΜΠΙΛΙΑ, Ακτινοφυσικός Ε.ΔΙ.Π

ΓΕΩΡΓΙΑ ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΥ, Λέκτορας Ακτινολογίας 


ΜΑΘΗΜΑ 3Ο                      01/10/2019

ΑΚΤΙΝΟΦΥΣΙΚΗ - ΑΚΤΙΝΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑ 2 

ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΝΤΥΠΑΣ, Ακτινοφυσικός  Ε.ΔΙ.Π

ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΑΡΜΠΙΛΙΑ, Ακτινοφυσικός Ε.ΔΙ.Π


ΜΑΘΗΜΑ 4ο                      03/10/2019

ΠΥΡΗΝΙΚΗ ΙΑΤΡΙΚΗ

ΜΙΧΑΗΛ ΣΟΥΒΑΤΖΟΓΛΟΥ, Επίκουρος Καθηγητής Πυρηνικής Ιατρικής

ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑΚΗ ΑΣΚΗΣΗ: Μαρία Χαλιώτη, Ειδικευόμενη Πυρηνικής

Ιατρικής


ΜΑΘΗΜΑ 5Ο                      08/10/2019

ΜΑΣΤΟΣ                                                 

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΠΑΝΟΥΡΓΙΑ, Λέκτορας Ακτινολογίας

ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑΚΗ ΑΣΚΗΣΗ: Κωνσταντίνα Ζαφειροπούλου Ειδικευόμενη

Ακτινολογίας  


ΜΑΘΗΜΑ 6Ο                            10/10/2019

ΚΑΡΔΙΑ

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΠΑΝΟΥΡΓΙΑ,  Λέκτορας Ακτινολογίας


ΜΑΘΗΜΑ 7Ο                    15/10/2019

ΚΟΙΛΙΑ: ΑΠΛΗ ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΑ – ΥΠΕΡΗΧΟTOMOΓΡΑΦΗΜΑ

ΛΙΑ ΜΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ, Καθηγήτρια Ακτινολογίας

ΧΑΡΙΣ ΜΠΟΥΡΓΙΩΤΗ, Ακτινολόγος


ΜΑΘΗΜΑ 8Ο                    17/10/2019                

ΚΟΙΛΙΑ – ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΤΙΚΗ ΑΝΑΤΟΜΙΑ: ΥΤ/ΜΤ

ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΚΟΥΤΟΥΛΙΔΗΣ, Επίκουρος Καθηγητής Ακτινολογίας


ΜΑΘΗΜΑ 9Ο                    22/10/2019

ΚΟΙΛΙΑ – ΗΠΑΡ, ΧΟΛΗΦΟΡΑ, ΠΑΓΚΡΕΑΣ

ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΚΟΥΤΟΥΛΙΔΗΣ, Επίκουρος Καθηγητής Ακτινολογίας

ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑΚΗ ΑΣΚΗΣΗ:  Μαριάννα Κονιδάρη, Ειδικευόμενη

Ακτινολογίας  


ΜΑΘΗΜΑ 10Ο                    24/10/2019

ΚΟΙΛΙΑ – ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΙΚΟΣ ΣΩΛΗΝΑΣ

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΟΥ, Καθηγητής Ακτινολογίας

ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑΚΗ ΑΣΚΗΣΗ: Ναταλία Δούμα, Ειδικευόμενη Ακτινολογίας  


ΜΑΘΗΜΑ 11Ο                      29/10/2019

ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ – 1

ΣΟΦΙΑ ΓΚΟΥΡΤΣΟΓΙΑΝΝΗ, Επίκουρη Καθηγήτρια Ακτινολογίας

ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑΚΗ ΑΣΚΗΣΗ: Γρηγόριος Ψαρράς, Ειδικευόμενος

Ακτινολογίας


ΜΑΘΗΜΑ 12Ο                     31/10/2019

ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ – 2

ΣΟΦΙΑ ΓΚΟΥΡΤΣΟΓΙΑΝΝΗ, Επίκουρη Καθηγήτρια Ακτινολογίας

ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑΚΗ ΑΣΚΗΣΗ: Ναταλία Δούμα, Ειδικευόμενη Ακτινολογίας


ΜΑΘΗΜΑ 13Ο                    05/11/2019

ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ – 3

ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΚΡΟΚΙΔΗΣ,  Επίκουρος Καθηγητής Ακτινολογίας

ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑΚΗ ΑΣΚΗΣΗ: Γρηγόριος Ψαρράς, Ειδικευόμενος

Ακτινολογίας  


 ΜΑΘΗΜΑ 14Ο                    07/11/2019

ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΗ ΤΡΑΥΜΑΤΟΣ ΘΩΡΑΚΟΣ - ΚΟΙΛΙΑΣ

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΟΥ, Καθηγητής Ακτινολογίας

 ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑΚΗ ΑΣΚΗΣΗ:  Αλέξανδρος Βλάχος, Ειδικευόμενος

Ακτινολογίας


ΜΑΘΗΜΑ 15Ο                    12/11/2019 

ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ

ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΥ, Αναπληρωτής Καθηγητής Ακτινολογίας

ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑΚΗ ΑΣΚΗΣΗ: Γεώργιος Γερμανάκης, Ειδικευόμενος

Ακτινολογίας  


MΑΘΗΜΑ 16Ο                    19/11/2019

ΓΕΝΝΗΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΡΡΕΝΟΣ

ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΥ, Αναπληρωτής Καθηγητής Ακτινολογίας

ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑΚΗ ΑΣΚΗΣΗ: Μαριάννα Κονιδάρη, Ειδικευόμενη

Ακτινολογίας


ΜΑΘΗΜΑ 17Ο                           21/11/2019 

ΓΕΝΝΗΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΘΗΛΕΟΣ

ΛΙΑ ΜΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ, Καθηγήτρια Ακτινολογίας

ΧΑΡΙΣ ΜΠΟΥΡΓΙΩΤΗ, Ακτινολόγος

ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑΚΗ ΑΣΚΗΣΗ: Κωνσταντίνα Ζαφειροπούλου, Ειδικευόμενη

Ακτινολογίας


ΜΑΘΗΜΑ 18Ο                    26/11/2019

ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΝΕΥΡΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ –ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ:ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΤΙΚΗ ΑΝΑΤΟΜΙΑ – ΠΑΘΟΛΟΓΙΑ 1

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΟΥ, Καθηγητής Ακτινολογίας

ΣΟΦΙΑ ΦΟΝΤΑΡΑ, Ακτινολόγος

ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑΚΗ ΑΣΚΗΣΗ: Ουρανία Πρέζα,  Ειδικευόμενη Ακτινολογίας  


ΜΑΘΗΜΑ 19Ο                    28/11/2019  

ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΝΕΥΡΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ – ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ: ΠΑΘΟΛΟΓΙΑ 2

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΟΥ, Καθηγητής Ακτινολογίας

ΣΟΦΙΑ ΦΟΝΤΑΡΑ, Ακτινολόγος

ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑΚΗ ΑΣΚΗΣΗ: Ουρανία Πρέζα, Ειδικευόμενη Ακτινολογίας


ΜΑΘΗΜΑ 20Ο                    03/12/2019

ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΝΕΥΡΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ – ΝΩΤΙΑΙΟΣ ΜΥΕΛΟΣ

ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΓΟΥΛΙΑΜΟΣ,  Ομότιμος Καθηγητής Ακτινολογίας


ΜΑΘΗΜΑ 21Ο                    05/12/2019  

ΜΥΟΣΚΕΛΕΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ – ΟΣΤΑ 1

ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΚΡΟΚΙΔΗΣ,  Επίκουρος Καθηγητής Ακτινολογίας

ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑΚΗ ΑΣΚΗΣΗ:  Αλέξανδρος  Βλάχος, Ειδικευόμενος

Ακτινολογίας 


ΜΑΘΗΜΑ 22Ο                   10/12/2019

ΜΥΟΣΚΕΛΕΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ – ΟΣΤΑ 2

ΛΙΑ  Ε. ΜΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ, Καθηγήτρια Ακτινολογίας

ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑΚΗ ΑΣΚΗΣΗ: Ναταλία Δούμα,  Ειδικευόμενη Ακτινολογίας


ΜΑΘΗΜΑ 23Ο                    12/12/2019

ΜΥΟΣΚΕΛΕΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ – ΣΠΟΝΔΥΛΙΚΗ ΣΤΗΛΗ

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΟΥ, Καθηγητής Ακτινολογίας

ΣΟΦΙΑ ΦΟΝΤΑΡΑ, Ακτινολόγος

ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑΚΗ ΑΣΚΗΣΗ: Γεώργιος Γερμανάκης, Ειδικευόμενος

Ακτινολογίας  


ΜΑΘΗΜΑ 24Ο                    17/12/2019

ΕΠΕΜΒΑΤΙΚΗ ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΑ

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΟΥ, Καθηγητής Ακτινολογίας


ΜΑΘΗΜΑ 25Ο                    19/12/2019

ΑΚΤΙΝΟΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΗ ΟΓΚΟΛΟΓΙΑ

ΑΝΝΑ ΖΥΓΟΓΙΑΝΝΗ,   Επίκουρη Καθηγήτρια Ακτινοθεραπευτικής

Ογκολογίας


ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ

07/01, 09/01

Υποκατηγορίες

Μπορείτε να δείτε το πρόγραμμα εδώ.